Infrastruktura Informatyczna

Podstawą infrastruktury informatycznej w każdej firmie jest sprawnie działająca sieć komputerowa oraz serwerownia.

WBT- IT zachęca do skorzystania z naszych usług:

  • wdrożenia sieci przewodowej (LAN) i bezprzewodowej (WI-FI)
  • projektowanie i wyposażanie serwerowni
  • instalowaniem i konfigurowaniem telefonii internetowej VOIP opartej na centrali Asterisk lub
  • Microsoft Lync
  • wyposażenia serwerowni
  • wdrożenia systemowe
  • wdrożenia VMware

Zapewniamy również administrację i wsparcie, monitoring oraz rozbudowę istniejącej w firmie sieci komputerowej. Łączymy nasze doświadczenie oraz wiedzę z wykorzystaniem najnowszej technologii.

Inżynierowie WBT dokładają najwyższych starań, by Państwa infrastruktura została zaprojektowana spełniając najwyższe kryteria stabilności, szybkości oraz bezpieczeństwa. Dodatkowo każdy nasz Klient, za darmo uzyskuje możliwość podłączenia własnej sieci pod nasz system monitoringu. Więcej o tym zagadnieniu znajdą Państwo w tym miejscu: www.wbt-it.pl/monitoring.html

Sieć komputerowa


Zachęcamy do skorzystania z naszych usług projektowania oraz administrowania sieci komputerowej. Wdrażamy sieć komputerową od podstaw, zaczynając od strukturalnego położenia kabli, a kończąc na zaawansowanej konfiguracji urządzeń sieciowych. Chętnie zajmiemy się również obsługą istniejącej w Państwa firmie sieci. Zajmujemy się wdrożenia sieci przewodowej (LAN) oraz bezprzewodowej (WI-FI). Nasze rozwiązania opieramy na niezawodnych urządzeniach renomowanych firm informatycznych:

CISCO, DELL, D-LINK, HP (oraz wcześniejsze 3com), Broadcom, INTEL , KRONE, LEGRAND,MOLEX.

Oferujemy również: administracja siecią lan i administracja siecią wlan

Serwerownia

WBT-IT zajmuje się budową oraz obsługą serwerowni. Posiadamy doświadczenie w projektowaniu klimatyzowanych pomieszczeń serwerowych (pokój serwerowy – z ang.Server Room). Oferowany naszym klientom, za darmo, monitoring informatyczny pozwala na bieżąco kontrolować stan poszczególnych podzespołów oraz poziom temperatury, a w przypadku przekroczenia wyznaczonego limitu wysłać powiadomienie do administratora, który natychmiastowo zajmie się tematem.

Administrujemy zarówno fizycznymi serwerami jak i rozwiązaniami z dziedziny wirtualizacji: Hyper- V, VMware oraz Citrix. Nasza oferta zawiera opiekę nad serwerami: aplikacyjnymi, FTP, WWW, baz danych, pocztowymi, portali wewnętrznych oraz backupu.

Podczas projektowania Państwa serwerowni, nasi inżynierowie skupiają się na najmniejszych detalach. Zaczynając od jakości okablowania, poprzez zasilacze awaryjne, a na dobraniu najbardziej wydajnych i niezawodnych serwerów kończąc. Oczywiście, wszystko jest dopasowane do budżetu Klienta.

Posiadamy również własną, zaawansowaną serwerownię. Dzięki tej opcji możemy umieścić Państwa oprogramowanie oraz systemy na naszych serwerach. Pozwala to zarówno zmniejszyć koszty kupna sprzętu jak i oddać odpowiedzialność opieki nad takim pomieszczeniem w ręce doświadczonych specjalistów. Nasze rozwiązania opieramy na renomowanych produktach firm DELL, HP, IBM.


Sieci VOIP


Jedną z oferowanych przez WBT-IT usług jest instalowanie i konfigurowanie telefonii internetowej VOIP opartej na centrali Asterisk lub Microsoft Lync. Dzięki takiej centrali mogą Państwo znacząco zredukować koszty ponoszone na rozmowy telefoniczne. Rachunki telefoniczne mogą się zmniejszyć nawet o 97%. Przykładowo, prezentujemy koszty połączenia telefonicznego realizowanego w Polsce do USA oraz do sieci komórkowej.Zajmujemy się również wdrażaniem niestacjonarnej telefonii opartej na bezprzewodowych telefonach (tzw. Freeset) w obrębie firm. Rozwiązanie jest to szczególnie chwalone w przypadku zastosowań firm opierających się na produkcji lub posiadających rozległe magazyny. Dzięki wdrożeniu bezprzewodowej telefonii, pracownicy są dostępni pod telefonem w każdej chwili, niezależnie od miejsca w którym się znajdują.

wdrożeniekomunikatora firmowego co znacznie zredukuje Państwa czas i koszty tradycyjnych kontaktów.